głos pyrzyckiej młodzieży

Na co do kina? PDK zaprasza na weekendowe seanse

Już w najbliższy weekend w Pyrzyckim Domu Kultury będzie można obejrzeć dwa filmy. Jedna z propozycji kierowana jest dla najmłodszych fanów dużego ekranu.

40-letnia prokurator Dorota pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk. Studentka Magda lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy – każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Film „Zabawa, zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej otrzymał nominację do Złotych Lwów. W główne role komedii wcielają się Agata Kulesza (znana m.in. z filmu „Ida”, który otrzymał Oscara), Marcin Dorociński, Maria Dębska i Dorota Kolak.

Seanse już w ten weekend w kinie Pyrzyckiego Domu Kultury, tj. 5 stycznia 2019 o godz. 17.00 oraz 19.00 a także 6 stycznia 2019 o godz. 17.00 i 19.00.

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

Gerda, by uratować uprowadzonych rodziców i brata musi poprosić o pomoc swoją dawną rywalkę, Królową Śniegu. Film dedykujemy dla najmłodszych ale nie tylko. W polskiej wersji językowej swojego głosu użyczyli m.in. Agata Kulesza jako Królowa Śniegu czy Natalia Szroeder jako Gerda. Czy głównej bohaterce filmu się uda? Co będzie musiała zrobić, aby uratować swoją rodzinę? Wszystkich ciekawskich zapraszamy do kina w Pyrzyckim Domu Kultury 5 stycznia na godz. 15.00 oraz 6 stycznia na godz. 15.00.

 

Anna Lemparty