głos pyrzyckiej młodzieży

Przywrócenie ruchu pociągów na linii Pyrzyce-Stargard jest możliwe?

Czy znów pojedziemy pociągiem z Pyrzyc do Stargardu? Według polityków z regionu, to jest możliwe. Warunek? Zawiązanie koalicji w sejmiku. Pyrzyce staną się przedmiotem targów?

Nasze miasto stało się przedmiotem dyskusji pomiędzy Bezpartyjnymi i PiS. Jak informuje Radio Szczecin, Bezpartyjni są zainteresowani koalicją z Prawem i Sprawiedliwością, ale pod pewnymi warunkami. Powstaje lista inwestycji, jakie należałoby wykonać w ramach porozumienia dwóch ugrupowań. Sejmikowy radny Bezpartyjnych, Marcin Przepióra twierdzi, że jeżeli chodzi o województwo zachodniopomorskie to „taka lista na pewno będzie powstawać” i może się na niej znaleźć np. przywrócenie do ruchu linii kolejowej ze Stargardu do Pyrzyc.

Sama koalicja pomiędzy Bezpartyjnymi a PiS może jednak nie wystarczyć. Jeśli dojdzie do porozumienia pomiędzy Koalicją Obywatelską, PSL i SLD, to w Bezpartyjni będą w opozycji.

Sama idea przywrócenia linii kolejowej na trasie Pyrzyce-Stargard po raz kolejny wraca do debaty publicznej. Czy jest możliwe, by odbudować trasę kolejową? Niewątpliwie koszty takiej inwestycji byłyby olbrzymie, a co za tym idzie, na tę chwilę wydaje się to mało realne.