Naturalne i chemiczne sposoby na zabicie korzeni drzew

Jeśli szukasz sposobów na zabicie korzeni drzew, istnieją pewne naturalne alternatywy. Istnieje również wiele rozwiązań chemicznych, takich jak wybielacz i soda oczyszczona. Jeśli szukasz bezpieczniejszego sposobu na niszczenie korzeni drzew, możesz rozważyć opasanie drzewa lub posypanie ziemi solą kamienną. Te dwie metody okazały się skuteczne, ale nie są całkowicie naturalne, więc można je stosować tylko w ostateczności.

Naturalne sposoby zabijania korzeni drzew

Drzewa są cudem natury, ale mogą też być uciążliwe. Pozbycie się pniaka jest prostym procesem, ale najlepszym sposobem na zabicie korzeni drzew jest potraktowanie ich bezpośrednio po usunięciu. W większości przypadków korzenie drzew powinny dobrze się rozwijać, ale najlepiej pozostawić je w spokoju, jeśli znajdują się zbyt blisko obiektów podziemnych lub budynku. Naturalne sposoby zabijania korzeni drzew obejmują przycinanie korzeni i traktowanie ich herbicydami kontaktowymi, takimi jak biały ocet.

Metody chemiczne

Herbicydy są skutecznymi chemicznymi środkami do zabijania korzeni drzew. Te środki chemiczne zawierają siarczan miedzi i dichlobenil. Oprócz siarczanu miedzi, do innych środków niszczących korzenie należą środki powierzchniowo czynne, dichlobenil i metam. Po zmieszaniu z roztworem wody środki te zabijają większość korzeni znajdujących się w rurach, w tym te znajdujące się poza złączami. Chociaż ten zabieg chemiczny może być skuteczny, należy go stosować ostrożnie.

Bielnik

Niektórzy słyszeli o stosowaniu wybielacza do zabijania korzeni drzew i pniaków, ale ta metoda może w rzeczywistości uszkodzić drzewo. Po pierwsze, wybielacz nie rozpuści korzeni spustowych. Aby usunąć korzenie spustowe, trzeba je przeciąć lub wywiercić w nich otwory. Należy uważać, aby przed spryskaniem korzeni drzew rozcieńczyć wybielacz wodą. Im silniejszy wybielacz, tym większe prawdopodobieństwo, że korzenie zostaną zabite. W przeciwnym razie wybielacz może uszkodzić pień lub system korzeniowy drzewa.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest naturalnym, niedrogim produktem, który ma wiele zastosowań w ogrodnictwie i pielęgnacji osobistej. Może być używana do zwalczania i niszczenia korzeni drzew i chwastów w ogrodzie. Jest także doskonałym środkiem złuszczającym dla skóry. Należy pamiętać o terminowym stosowaniu sody oczyszczonej, ponieważ jej nagromadzenie może być szkodliwe dla roślin. Ważne jest jednak, aby rozcieńczyć roztwór sody oczyszczonej przed rozpyleniem go na rośliny.

Owoce

Jeśli masz na podwórku drzewo, prawdopodobnie chcesz pozbyć się systemu korzeniowego, zanim wymknie się spod kontroli. Drzewo, którego korzenie wystają ponad ziemię, jest nieestetyczne. Tu właśnie przydaje się ocet. Można go użyć do zniszczenia niepożądanych korzeni i liści drzewa. Metoda ta polega na odcięciu drzewu dostępu do powietrza, wody i składników odżywczych. Sprawdza się także w przypadku pniaków drzew.

Sól

Jest kilka sposobów na zabicie korzeni drzew, ale naturalnym sposobem jest użycie sody oczyszczonej, octu lub soli. Dwie pierwsze należy wymieszać z wrzącą wodą, a następnie użyć roztworu do namoczenia korzeni drzew. Po namoczeniu korzeni drzew należy dodać do mieszaniny sól i pozostawić ją na kilka dni przed ponownym zastosowaniem. Do zabicia pozostałych korzeni drzew można także użyć soli Epsom.

Wrzątek

Pośród wielu sposobów zabijania korzeni drzew jako rozwiązanie naturalne można zastosować wrzątek. Należy ją wylać bezpośrednio na korzenie drzewa. Wrzątek zaczyna bulgotać po przedostaniu się do kanalizacji. Sól wypłukuje się i zabija przeszkadzające korzenie. Wypłukanie obumarłych korzeni wymaga czasu. Korzenie drzew rosną głęboko pod ziemią w poszukiwaniu wilgoci i składników odżywczych, więc siłą rzeczy pełzną w kierunku rur kanalizacyjnych. Jeśli nie zostaną natychmiast usunięte, korzenie rozprzestrzenią się na inne części rurociągu i mogą go całkowicie zniszczyć.

Zobacz Podobne Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *