głos pyrzyckiej młodzieży

Miłosz z Pyrzyc już po operacji. Wciąż zbieramy pieniądze, by pomóc

Pamiętacie małego Miłosza z Pyrzyc, który potrzebował pieniędzy na sfinansowanie operacji ratującej jego dzieciństwo? Chłopiec jest już po skomplikowanym zabiegu i wszystko wskazuje na to, że będzie zdrowy. Teraz można mu pomóc wspierając finansowo proces rehabilitacji.

Trzyletni Miłoszek z Pyrzyc będzie normalnie chodził, to wszystko dzięki wsparciu dziesiątek osób, którzy wpłacali pieniądze na operację przeprowadzoną przez wybitnych lekarzy. Operacja chorego na hemimelię strzałkową i niedorozwój kości udowej chłopczyka odbyła się 30 sierpnia w Warszawie, przeprowadzili ją dr David Feldman i dr Michał Deszczyński.

– Miłosz miał mieć operowane kolano, udo i stopę, jednak dzień przed operacją dr Feldman stwierdził, że wydłuży mojemu synowi nóżkę, tylko jest jeden haczyk: muszę dopłacić ponad 60 tysięcy złotych – mówi mama chłopca, Kinga Lachowicz. – Zgodziłam się, bo gdyby nie to, musielibyśmy lecieć na ten zabieg do USA, a wiadomo, że koszty operacji byłyby wówczas dużo wyższe – relacjonuje.

Podczas operacji lekarze przecięli Miłoszowi trzy kości w stopie i piszczel, zlikwidowali szpotawość. Przez dwa kolejne miesiące miał wydłużaną nogę.

– Odbywało się to z wykorzystaniem specjalnego urządzenia z sześcioma śrubami, to był niesamowicie ogromny ból dla mojego synka, ale rozumiał, że to dla jego dobra. Był bardzo dzielny! – mówi Kinga Lachowicz.

Na każdym RTG było widać coraz większe wydłużenie nogi oraz szybko odbudowującą się tkankę kostną.

Po kolejnej konsultacji (w listopadzie) z dr Feldmanem okazało się, że trzeba rozpocząć kolejne zabiegi, by prostować stopę chłopca. Teraz Miłosz już normalnie funkcjonuje. Stopa jest prosta, a chłopiec samodzielnie chodzi. Czeka go jeszcze kolejna operacja (za blisko 4 lata) oraz rehabilitacja, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem chłopiec będzie całkowicie zdrowy.

Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Miłosza. Brakuje jeszcze 52 tysięcy złotych, żeby opłacić zakupione urządzenie o nazwie Fixator, które pomaga chłopcu w prostowaniu nogi.

– Mamy czas do 20 marca na dokonanie tej płatności – mówi Kinga Lachowicz.

Wesprzeć zbiórkę można za pośrednictwem portalu

https://www.siepomaga.pl/miloszlachowicz

 

Wiktor Zarębski