głos pyrzyckiej młodzieży

Sokół ma 60 lat!

Na hali pyrzyckiego OSiR-u odbyły się obchody z okazji 60-lecia Sokoła Pyrzyce. Na uroczystość zostało zaproszonych wiele ważnych osób, m.in. Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jan Bednarek, burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Mariusz Majak wraz z radnymi, sołtysi, księża, członkowie różnych stowarzyszeń i przede wszystkim kibice, dla których Sokół ma ogromną wartość.

Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne uczniów Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Następnie głos zabrała burmistrz wraz z prezesem klubu, Marcinem Mazurkiewiczem. Wszyscy zebrani na sali mogli zobaczyć prezentację, która przedstawiała świętowanie awansu Sokoła do Szczecińskiej Ligi Okręgowej w roku jubileuszu. Przy wyświetlaniu zdjęć, Wiktor Stankiewicz, członek zarządu Sokoła Pyrzyce, opowiedział o ostatnich 10 latach klubu. Od sezonu 2007/08, w którym zespół mierzył się z takimi drużynami jak Pogoń Szczecin czy Błękitni Stargard i pojedynkami z piłkarzami jak Radosław Janukiewicz, czy Łukasz Zwoliński. Nie brakowało historii związanych ze spadkami z poszczególnych lig, jak i późniejszych awansów. W sezonie 2017/18 celem był awans. I to się udało! Sokół awansował z pierwszego miejsca z 68 punktami na koncie.

Po zakończeniu prezentacji popis umiejętności zaprezentowali publiczności młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Astra w Szczecinie.

Był również czas na wręczenie nagród i oznaczeni dla zasłużonych dla klubu pyrzyczan.

Impreza zakończyła się spotkaniem wigilijnym i wspólnym kolędowaniem.

Paulina Gronkowska
Foto: OSiR Pyrzyce