głos pyrzyckiej młodzieży

Z Chojny do Pyrzyc. Policja ma nowego komendanta

Dał się poznać jako dobry organizator. Teraz przyszedł czas na awans. Młodszy inspektor Miłosz Bogdański objął dowodzenie nad pyrzyckim garnizonem policji.

Przez lata był komendantem Komisariatu Policji w Chojnie. W sąsiednim powiecie dał się poznać jako dobry organizator. Teraz jest już oficjalnie dowodzącym pyrzyckiej Powiatowej Komendy Policji. Wczoraj złożył oficjalne ślubowanie.

Młodszy inspektor Miłosz Bogdański ma 47 lat. Służy w Policji od 1 kwietnia 1991 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – gdzie ukończył wyższe studia zawodowe na kierunku administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego uzyskując tytuł oficera dyplomowanego. Ukończył również podyplomowe studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Prywatnie interesuje się historią lotnictwa wojskowego i szybownictwem. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących historii polskich skrzydeł i posiadaczem złotej odznaki szybowcowej z dwoma diamentami.

Karierę zawodową rozpoczął w Kompanii Patrolowej Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze, następnie po niespełna dwóch latach służby skierowany został decyzją przełożonych do ówczesnego Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze, gdzie zajmował się zwalczaniem tzw. przestępczości samochodowej. Krótko po ukończeniu Szkoły Policji w Pile na własną prośbę przeniósł się do pełnienia służby w ówczesnym województwie szczecińskim gdzie został policjantem Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji w Gryfinie. Z tą jednostką Policji mł. insp. Miłosz Bogdański związał się na blisko 23 lata. W tym czasie przeszedł pełną drogę awansu. Od stanowiska referenta, specjalisty Wydziału Kryminalnego, Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego – a od 2007 roku Komendanta Komisariatu Policji w Chojnie.

Foto: źródło KPP Pyrzyce